Hogyan készülnek az azonos zárlatú zárbetétek
Ebben a cikkünkben szeretnénk némi belátást engedni a Webzár Kft-nél a kulisszák mögé, bemutatjuk azt, hogy cégünknél az azonos zárlatú zárbetétek és lakatok hogyan készülnek. A folyamat nem egyszerű tekintettel arra, hogy minden vásárlói igény egyedi. Gyakorlatilag nem készítünk 2 egyforma rendszert sohasem, a darabszámokban, a zárbetétek változataiban, a kulcsok összetételében mindenkinek mások az igényei.
Azonos zárlatú zárbetétekkel mindenki más-más problémára keres valójában megoldást, a közös esetükben mindenképpen az, hogy szeretnének életükön egyszerűsíteni. Felismerték azt, hogy a kulcs állandó keresgélésének a problematikája, valamint a méretes terjedelmű kulcscsomó ma már nem feltétlenül az amivel együtt kell minden nap élni.
Azonos kulccsal működő rendelések számos formában érkeznek hozzánk, azokkal először ügyfélszolgálatunk találkozik, akik a szükséges rendszer összetevőit rögzítik vállaltirányítási rendszerünkben. Ezt követően a vásárló felé visszaigazolást küldenek a szállítás konkrét időpontjáról, amely a korszerű, jól felszerelt zárbetét szerelő műhelynek, a felkészült több főből álló szakember gárdának köszönhetően általában mindössze 1-2 munkanapos határidőt jelent.
A valóságban minden zárbetét saját egyedi kulcsokkal készül el a gyártónál, raktárunkban mindegyike ebben a formában van készleten. Amennyiben azonos zárlatú rendszert rendel tőlünk valaki, akkor minden esetben az egyedi saját kulcsokkal rendelkező zárbetétek kerülnek átalakításra műhelyünkben a rendelés alapján. Ezt a világ minden pontján így csinálják mivel a rendszerek esetén minden esetben egyedi igényeknek kell eleget tenni, továbbá az is teljesen jogos elvárás a vásárló részéről, hogy a rendszerének egésze olyannyira egyedi kulcsokkal rendelkezzen mint amennyire az egy általános zárbetéttől elvárható lenne. Ez az a módszer ami ezt garantálja.
Szóval, raktárunkból kiadásra kerülnek a zárrendszerhez szükséges elemek, azaz a hengerzárak, lakatok, nyerskulcsok. Ezek egy vonalkóddal azonosított műanyag rekeszbe kerülnek, a folyamat további részében ezen vonalkód alapján azonosítjuk a rendelést egészen a csomagolásig bezárólag. A rekesz a szerelő műhelybe kerül, ahol vonalkód alapján beazonosítják a rendelést majd elvégzik a szükséges szerelési feladatokat.
A szerelési feladatok azt takarják, hogy a rendszerben részt vevő elemek kulcs azonosításáért felelős alkatrészeit egységesen ugyanolyanra cseréljük a zárbetétek és lakatok belsejében. A folyamatot nagyon leegyszerűsítve az történik, hogy az elemeket szétszereljük, majd gyári technológiát alkalmazva újra összerakjuk azokat.
Az elkészült rendszert manuálisan minden elemét kipróbálva adja át a műhely a csomagoló kollégáknak, akik csomagolás közben mégegyszer szúrópróba szerű ellenőrzést végeznek a rendszeren.
Készítette: Gyetkó Krisztián