
Festő szerszámok
Yato Festő szerszámainkon belül különböző méretű, típusú és kategóriájú Yato festőecsetek, Yato festék ládák, Yato festő hengerek és Yato festéklehúzó rácsok találhatóak. Jelenleg webáruházunk nem tartalmaz minden szükséges eszközt egy sikeres festéshez elejétől a végéig, de folyamatosan bővülő kínálatunk egyre szélesebb temékpalettát garantál a szakmához. A kategóriában szereplő termékeink többsége darabonként, illetve készletekben is megvásárolható az Ön igényeihez igazodva.
Egy tökéletes festés elengedhetetlen elemei az előkészítő műveletek, mely során a faltisztító, egy stabil létra, spakli, csiszolószivacs, hálós szalag, Yato maszkoló szalag, glett és gipsz is elő kell, hogy kerüljenek. Mivel minél tisztább és egyenletesebb felületen tapad megfelelően a festék, így a minél tisztább és egyenletes fal adja az alapot a festés elkezdéséhez. Az egyenletlenségek eltüntetéséhez használhatunk glettet és gipszet egyaránt, az adott körülményektől függően. A spakli, a csiszolószivacs és a hálós szalag segít nekünk ezen anyagok minél egysíkúbb elegyengetéséhez. Csiszolószivacsok közül a nagyobb egyenletlenségek elsimításához a durva, a kisebb egyenletlenségekhez a közepes, vagy finom szemcseméretű szivacsok az alkalmasabbak. Biztonságunk a legfontosabb részét képezi a munkának, ehhez egy stabil létra elengedhetetlen eleme a magasabb felületek megfelelő eléréshez. A megfelelő öltözet és a maszkoló szalag tárgyaink és ruhánk védelme érdekében szükséges, emellé rongyot is ajánlatos bekészíteni az esetlegesen lecsöppenő festék azonnali feltakarításához. A nagyobb tárgyak és padló letakarásához fóliát is használhatunk.
A megfelelő előkészületek után a falfelületünköz illő festék kinyitásához egy festékkulcs lehet segítségünkre, de egy hagyományos lapos fejű csavarhúzó is tökéletesen elvégzi a munkát. Miután kinyitottuk a festéket megfelelő ecsetek használatával tudjuk felvinni a fal különböző részeire a festéket, legyen akár szó egy alapozó rétegről vagy magáról a konkrét festékről. Mivel számos fajta festék közül tudunk választani, így felmerülhet bennünk a kérdés a megfelelő ecsetek kiválasztásánál, hogy melyik a legmegfelelőbb az adott fajtájú festékhez. Ám festőecseteink egyaránt használhatóak olajfestékekhez, emulziós festékekhez, latex festékekhez, kerámia festékekhez, impregnáló festékekhez, lakkozáshoz, sőt akár tapétázáshoz is. Az ideális Yato ecset vagy teddy Yato henger kiválasztásához a lefestendő felületek nagyságát és adottságait is figyelemben kell vennünk.
Ecsetek közül léteznek ablakok, sarkok és csövek festéséhez használható körecsetek, ferdén vágott sörtékkel rendelkező ablakecsetek az ablakok és ajtók festéséhez, hajlított fejű radiátor ecsetek, a sarkok, hézagok és bordás radiátorok festéséhez, nem utolsó sorban pedid lapos ecsetek, melyek széles, lapos nyelük és szőrt összefogó végükkel rendkívül jó festékfelvevők-, és leadók. Ezeket lakkozásra és alapozó festésre ajánlatos használni. Miután eldöntöttük milyen formájú munkaeszközre van szükségünk az ecsetek sörtéjének összetételét is meg kell vizsgálni, ugyanis egy szintetikus ecsettel foltmentes festést tudunk kivitelezni, mivel nem válnak szét a sörték, ám az állati szőrből készülteknek a nedvszívó képességük lényegesebb nagyobb. Rendkívül sok féle állati szőrből kapható ecsettel találkozhatunk, de leggyakrabban marha, teve, disznó, és lószőrből készülnek. A sörte tömörségét is fontos megemlíteni a megfelelő ecset kiválasztásánál, ugyanis lehet szimpla, dupla vagy tripla vastagságú is. Minél vastagabbat választunk, annál jobb a nedvszívó képessége egy ecsetnek, ám a festés precizitását csökkenti. A hengerek piacán is széles választékkal találkozhatunk mérettől, fajtától és típustól függően. A cérnahengerek kissé rücskös felületet eredményeznek. Ha durva felülettel van dolgunk, akkor dolgozzunk sűrűn tömött hengerekkel. Velúrhengerrel ajánlatos dolgozni beltéri szobák festése során, mivel ezek tudják a rövid szőrük segítségével az optimális festék mennyiségét felvinni, megfelelő fedést biztosítva.
Zománcfestékekhez és lakkokhoz a szivacshengerek a legalkalmasabbak. Miután eldöntöttük mely típusra van szükségünk a henger magátmérőjét és szálhosszát is figyelembe kell vennünk. A 40-47 milliméteresekkel könnyebben lehet precízen dolgozni, ám kevesebb festéket tudnak felszívni Ezzel szemben az 58-70 milliméteresek a nagyobb felületek festéséhez ajánlottak, mivel a nagyobb nedvfelvevő képességükkel gyorsabb halad a munka. A teddy hengerek szálhosszúságában is vannak különbségek: minél hosszabb, annál jobb felhordóképességel rendelkezik, ám elosztó képessége fordított arányosan csökken a teddy hengerek vonatkozásában.
Miután kiválasztottuk megfelelő festő eszközt vagy eszközöket fel kell mérnünk a lefestendő terület méreteit. A magasabb részeket egy stabil létrával és/vagy hengerhosszabító rúddal tudjuk elérni. A festék megfelelő felviteléhez műanyag görgős tálcát használjunk, ezzel elkerülve a túl sok mennyiség felkenését. Továbbá hasznukra válhat műanyag vödör a festék, illetve festőeszközeink számára. Miután befejeztük a munkát ecseteink megtisztításához ecsettisztító használjunk vagy, ha mára befejeztük a festést, de holnap folytatni szeretnénk, festőhengerünket egy légmentesen zárható műanyag zacskóba is rakhatjuk, ahol nem fog kiszáradni és sérülni az ecset minősége. Fontos a munka végén az esetleges festékcseppek nedves ronggyal való letakarítása és ruháink azonnali mosószeres vízbe való beáztatása a károk minimalizálása érdekében.