Hírek
Áruházunk kínálatát Milwaukee termékekkel frissítettük!
Áruházunk kéziszerszám kínálatában a Yato és Vorel szerszámok mellett mostantól a Milwaukee termékek széles választéka is elérhető. Ezen termékek közül kínálatunkban jelenleg bitfejek, bitkészletek, fafúrók, vágótárcsák, orrfűrészlapok, munkavédelmi eszközök közül pedig védőkesztyűk érhetőek el. Akik kicsit is jártasak a kéziszerszámok világában tudják, hogy a Milwaukee szerszámok a magas minőségi elvárásokról, a nagyfokú teherbírásról és a felhasználóbarát kialakításról híresek. Cégük történetében mondhatni hagyománynak számít a kiváló minőségre való törekvés. A magas színvonal fenntartásának hátterében a kutatások és fejlesztések iránti elhivatottságuk, a pontosság, a precíz munkavégzés, a vásárlók igényeinek alapos ismerete, a cég és a dolgozók folyamatos fejlesztése áll. Amennyiben szeretne alaposabban megismerkedni a Milwaukee cég történetével, érdemes elolvasnia az alábbiakban erről írt cikkünket!
A cég történetében jelentős dátumnak tekinthető 1918, hiszen nemcsak ekkor ért véget az I. világháború, de nagy változások mentek végbe a kéziszerszámok világát illetően is. Ebben az időszakban A.H. Petersen a Ford Motor gyár részére gyártott szerszámokat és csavarmenetvágókat, így kapott egy kérést Henry Ford-tól, amely egy könnyű, hordozható fúró elkészítésére vonatkozott, amelynek 1/4” kapacitással kellett rendelkeznie. A.H. Petersen teljesítette a kérését, így készített számára egy nagy teherbírással rendelkező, de könnyű fúrót. Nagy sikert aratott az új fúró, az addig használatban lévők ugyanis súlyosak és egyáltalán nem felhasználóbarát kialakításúak voltak.
A.H. Petersen 1922-ben társult A. F. Siebert-tel, így alapították meg az A.H. Petersen Company-t. Közös vállalkozásuk kárászéletű volt, hiszen 1923-ban egy sajnálatos tűzvész következtében a gyár olyan súlyos károkat szenvedett, amelyeket nem tudott leküzdeni. A következő évben, 1924-ben A. F. Siebert egy árverésen megvette a céget és elhatározta, hogy nem adja fel, hogy sikeressé tegye az új típusú fúrógépet. Megalapította a Milwaukee Electric Tool Corp-ot. A cég élete kezdetben nem volt könnyű, a piacon már jelen lévő elektromos eszközök javításával foglalkoztak. Rengeteg munkát, időt és energiát fektettek bele azok tanulmányozásába, hogyan működnek. Kutatták a vásárlói igényeket, egyes termékek előnyeit, hátrányait, mit és hogyan lehetne azokkal kapcsolatban fejleszteni, hogyan lehetne a hibákat kijavítani. Kísérleteket folytattak az alkatrészek kombinálásával kapcsolatban annak érdekében, hogy a szerszámok strapabíróbbak, tartósabbak legyenek. A fejlesztési munkálatok során lecserélték többek között a gyengén szigetelt vezetékeket, kapcsolókat, a nem megfelelő csapágyakat és fogaskerekeket. Emellett a vállalat elkészítette a saját fejlesztésű FHP villamos motort is, amely az egyedi tervezésnek köszönhetően hosszabb élettartammal és magasfokú terhelhetőséggel rendelkezett, valamint kiválóan megfelelt a speciális előírásoknak, amelyek az áramfelhasználásra és a sebességre vonatkoztak.
A fejlesztések híre rövid időn belül szárnyra kapott, amelyet további fejlesztések és új szerszámok tervezése, létrehozása követett. A vállalat 1930-ban megigényelte és meg is kapta az elfogadható szerszám minőségi besorolást a kormánytól az új hordozható elektromos fűrésszel kapcsolatban. Nemsokára már a haditengerészet szabványait alkalmazták a Milwaukee eszközök, pl. az elektromos kalapácsok, csiszolók, polírozók, hordozható kézi köszörűgépek gyártása során.
Nagy sikert aratott a Milwaukee újabb terméke 1935-ben, a 3/4"-os elektromos fúrókalapács, amelyet horgok betonba szegecseléséhez is használhattak, valamint egyszerűen fúróvá lehetett alakítani. A vásárlók igényei figyelembe véve egy rövidebb és speciálisabb egységet is terveztek, amely kiválóan alkalmazható volt nagyon pontos fúrások esetén. Ezeket az eszközöket tovább gondolva dobták piacra a mindössze 6.8 kg-os, strapabíró, nagyon pontosan kiegyensúlyozott csiszoló/köszörűgépet.
A kézi szerszámok világának és a Milwaukee-nak nagymértékben kedvezett a II. világháború, ugyanis a hadseregek óriási igényekkel rendelkeztek a szerszámokat illetően is. Jelentős mennyiségű kéziszerszámra volt szükségük a háborúhoz szükséges gépek gyártása folyamán. A repülőgépek gyártása során pl. a Milwaukee lyukbelövőjét használták, valamint a gyártáskor sok új igény és módosítási javaslat is született. A vállalat ezeket a felmerülő igényeket kiszolgálva az addiginál is erősebb csapágyakat, tengely foglalatokat és motoros egységeket készített, még dinamikusabb kiegyensúlyozással.
A háború után a cég számára az elsődleges szempont a szakemberek igényeinek figyelembevétele és kiszolgálása lett. Ezen igények alapján tovább fejlesztették a csiszológépeket és a köszörűgépeket egy új típusú rugós tengelykapcsolóval, amely által még egyenletesebb lett a működésük. Rendkívül sikeres lett a fejlesztés, még praktikusabbá tette ezeket a szerszámokat, így a körfűrészekbe is beépítették ezt a fajta tengelykapcsolót. A szerszámok külső burkolatát is lecserélték, a nehéz öntvényburkolatot felváltotta a könnyebb, fröccsöntött burkolat. A burkolaton pedig elhelyeztek egy pormentes kapcsolót. Még ugyanebben az évben a vízvezeték szerelők és a villanyszerelők számára terveztek egy fúrógépet, amely a későbbiekben megkönnyítette a szűk helyeken történő munkavégzést.
1951-ben dobták piacra a sokak által ismert Sawzall szablyafűrészt, amelynek pozitív tulajdonságai közé tartozott, hogy mindössze 3 mozgó alkatrésszel rendelkezett, egyaránt alkalmazható volt a fűrészelések és a durva megmunkálások során is. Erre a fűrészlapra építve egy egész termékkört hoztak létre.
A következő években a Sawzall fűrész többféle sebesség fokozattal és Quik-Lok vezetékkel frissült. 1991-ben még modernebb lett, Super Sawzall néven, öt féle szabadalommal bővítve, melyet a piacravezetés előtt kétévnyi tesztelésnek vetettek alá. A Super Sawzall szablyafűrész olyan kiegyensúlyozó mechanizmust és fogaskerék-védő tengelykapcsolót tartalmaz, amely szabvánnyá vált, mint a világ leginkább rezgésmentes, gyorsan vágó szablyafűrésze.
A Milwaukee fenntartotta a magas minőség hagyományát a 90-es években is, és még újabb termékek kerültek bevezetésre, például a gérfűrészek és a bővített akkumulátoros változatok. További új termékek jelentek meg, többek között a 10 amperes 0-3200 fordulatszámú Super Sawzall fűrészgép, 18 voltos vezeték nélküli eszközök, fúrókalapács, 1/2”-os marokfogantyús jobbos szögfúró, ütvefúró, hajtógép, fúró- és csavarbehajtó, körfűrész, fémvágó körfűrész, Hatchet szablyafűrész, és ütésálló rádió, mind ugyanazt az akkumulátort és töltő rendszert használva.
Az utóbbi években a Milwaukee olyan újításokat eszközölt a szerszámgépeken, mint pl. a lítium-ion akkumulátor, melyet ők használtak először a vezeték nélküli termékeikben vagy a 2008-ban kifejlesztett Ice-Hardened megerősítő technológiával készült kiegészítőkre tervezve.
A küldetését fenntartva, miszerint magas minőségű, nagy teljesítményű termékeket gyártanak szakemberek számára, a Milwaukee beszállt a kéziszerszám piacba is, amikor 2008-ban felvásárolta a Stiletto szerszámgyárat, az akkori piacvezetőt, professzionális titán kalapácsok és egyéb kéziszerszámok terén.
A cég mindig is a kiváló minőségű és nagy teljesítményű szerszámok gyártására törekedett, napjainkban is ezt a szemléletet követik a gyártás és a fejlesztés során. 2008-ban felvásárolták a Stiletto szerszámgyárat is, amely az akkori piacvezető volt az egyéb kéziszerszámok és titán kalapácsok terén. A Milwaukee számára a Stiletto cég felvásárlása tette lehetővé, hogy betörjön a kéziszerszám piacra is.
A 2005-ös évben tulajdonosváltás történt, ugyanis a Milwaukee Electric Tool-t felvásárolta a TTI, vagyis a Techtronic Industries Co. A TTI-ről érdemes tudni, hogy fő profiljuk a lakásfelújítási és padlóápolási termékek forgalmazása. A felvásárlástól függetlenül a Milwaukee filozófiája továbbra is az, hogy olyan szerszámokat alkossanak, amelyek mindig, minden körülmények között megfelelnek a magas színvonalú elvárásoknak. A szerszámhasználók visszajelzései és igényei alapján végezzék el a fejlesztéseket. A pontosság, a hatékonyság és a precíz munkavégzés érdekében 7 területre koncentrálnak, amelyek a következők:
- kutatás és fejlesztés iránti elhivatottság
- innováció
- felhasználók igényeinek alapos ismerete
- a dolgozók fejlesztése
- a cégvezetés fejlesztése
- a gyakorlati képzés kialakítása
- gyors értékesítés
Amennyiben cikkünk felkeltette érdeklődését, látogasson el webáruházunkba és tegye próbára a Milwaukee szerszámokat!