- Ajtó alkatrész
- Kilincs, rozetta
- Ablak alkatrész
- Kapu alkatrész
- Bútorzár
- Szerszám
- Csavarhúzó
- Csavarkulcs
- Kalapács, balta, véső
- Fogók, szorítók
- Mérőeszközök
- Vágó szerszámok
- Csiszoló, reszelő szerszámok
- Kőműves, burkoló szerszámok
- Ajtó-ablak beépítő eszközök
- Tűzőgép, kapocs
- Pneumatikus eszközök
- Hosszabbító
- Lámpa
- Rakományrögzítő
- Jelöléstechnika
- Szegecshúzó
- Villanyszerelő szerszámok
- Duguláselháritás
- Nagyító
- Bútorszállító
- Szerszámos táska, láda
- Ragasztópisztoly
- Szerszámkészlet
- Vorel + ITH
- Gép és tartozék
- Csavar, kötőelem
- Munkavédelem
- Purhab, szilikon, stb.
- Kulcstároló, pénzkazetta
- Parkolóőr
Mérőeszközök
Mérőeszköz: Az a technikai eszköz, amellyel a mérés elvégezhető, és amelynek a mérési pontosságát és a megbízhatóságát jellemző tulajdonságai ismertek, és ellenőrizhetők.
Etalon: Mérőeszköz, amely a mértékegység reprodukálására, és fenntartására szolgál. Az etalonról származtatható át a mértékegység a használati etalonokra.
Tehát hogy e két alapfogalmat tisztáztuk ( ami amúgy vajmi kevés a metrológia, mint tudományág kitárgyalásához, és megértéséhez ), beszélhetünk a hétköznapi és egyszerű emberek által is használt mérőeszközökről. A mérőeszközök feladata, hogy az álltalunk mérni kívánt mennyiségeket, ezekhez az etalonokhoz hasonlítsák. Ez a gyakorlatban, azt jelenti, hogy pl. egy hitelesített mérőszalag szerinti egy méternek, a lehető leg közelebb kell hogy álljon, vagy az országos, vagy a nemzetközi, vagy az elsődlegesnek kitüntetett etalon által meghatározott egy méterhez. Ugyanennek az elvnek kell teljesülnie a tömeg, a térfogat, illetve bármely más mértékegység tekintetében. Mérés esetében persze mindig, minden esetben kell hogy beszéljünk tűrésről is, de ha ( már az etalonokat is megemlítettük ), csak az elv végig gondolásából adódóan egy csúnya dolog az hogy egyáltalán van eltérés két különböző, ’’egy méter’’ között.