Kalapács
Kalapács kategóriánkba összegyűjtöttük az ulyan kalapácsokat melyek fém fejjel rendelkeznek. Eszerint a hagyományos fejformától kezdve (lakatos kaapács), a kötörő kalapácson keresztűl, a bádogos- vagy pl. ácskalapácsig mindenfajtája megtalálható ezen kategóriánkban. Nyelüket tekintve leginkább fa nyélel ( leginkább Kőris fából) szokás gyártani őket, de manapság igen elterjedt már az üvegszálas nyél is. A kalapácsok méretpalettáját tekintve is a legkisebb 100g-os minikalapácstól az igazán vaskos 8kg-os betontörő kalapácsig minden létezik. Kínálatunkban YATO és FESTA kalapácsok találhatóak meg.
Kalapács :
A kalapácsokon ha végigtekintük az idők folyamán, akkor elmondhatjuk hogy a kalapács az a szerszám, amely az emberiség egyik leg régebbi eszköze. Már az ősidőktől kezdve használatban van. Nagyon hasznos tud lenni, építő szerszámként, de a rombolásban, bontásban is nagy segítség. Viszont ha rossz kezekbe kerűl, akkor igen komoly sérülést is okozhatunk vele. Gondoljunk csak bele, ha a fej és a nyél rögzítése nem egészséges, hanem már kissé "kotyogós", akkor egy komolyabb lendítés hatására el is repűlhet kalapácsunk feje. Ezért csak nagy odafigyeléssel, kellő óvatossággal használjuk.
A Kalapács felhasználási területei :
A Kalapácsot szinte minden iparágban használnak, Vasiparban a hagyományos kialakítású és formályú kalapácsot használják melyet Lakatos kalapácsnak nevezünk. Az ácsok ácskalapácsot használnak, mert eme változat direkt az ő igényeik felel meg. Szeghúzó rész lett rajtuk kialakítva. A kőműves kalapácsok feje nem vékonyodik el mint a lakatos kalapácsoké, hanem a minél robosztusabb forma érdekében, egy egyszerű úgymond "kocka" fejformát kapott. Bádogos kalapácsok inkább hengeres testtel rendelkeznek, a kalapács fejének egyik vége lapos míg másik vége félgömbölyű.
Léteznek még további kalapács fajták is, mind a kézi használatú, mind a gépi szegmensben is. Gondoljunk csak a nagy ipari kovácsoló gépek kalapácsfejeire, vagy egyszerűen az építkezéseken használatos légkalapácsra, melyet munkagépekre szerelnek, stb. Az előbbiekben csupán a leggyakoribbakra tértünk ki a teljesség igénye nélkül.